Loučení s létem aneb "Bezpečně"

Poslední prázdninovou sobotu jsme se rozloučili s létem. Letošním tématem byla bezpečnost. Akce začínala praktickou ukázkou zásahové jednotky hasičů z Drahotěšic. Přihlížející se dozvěděli, jak hasit vzplanutý olej v kuchyni nebo proč by měli mít doma hasicí přístroj. Svojí činnost zde představily i děti z MH Drahotěšice, protože likvidovaly požár drahotěšické školy.
Pak už začaly aktivity pro všechny děti.
Při nich se nejprve naučily dopravní značky, co která znamená a pak vyjely na jízdu zručnosti mezi kužely a jiné překážky. Po jejím absolvování už mohly vyrazit na velké dopravní hřiště, na němž pořádek udržoval policista Honza.
Dál zjistily, které houby jsou jedlé a které mají raději nechat v lese nebo jaké druhy hadů mohou potkat v Čechách a  co dělat, když je had uštkne. Osvojily si také ošetření různých zranění.
Připoměly si i důležitá telefonní čísla IZS nebo si vyzkoušeli chůzi se slepeckou holí.
Po absolvování všech disciplín obrdžely od pana starosty a místostarosty diplom a věcnou odměnu v podobě reflexních prvků.
Poté už následovalo opékání buřtů i sprchování vodou hasičskou hadicí.
Moc děkujeme OÚ Drahotěšice za věcné dárky pro děti, SDH Drahotěšice za ukázky i podporu s organizací. Děkujeme i všem pomocníkům a účastníkům akce.