Drahofest 2022

V sobotu se ve stodole u Marčíkových uskutečnil 14. ročník hudebního setkání Drahofest.
O program se postaraly kapely Potrubí, Mustang Bluesride a Psychedelický flákač na odstřel.
Všem Marčíkovým velké díky za organizaci.

Lišovský dvojboj

Drahotěšické děti opět úspěšně reprezentovaly naší obec na dvojboji v Lišově,
kde obsadily 3. místo v kategogii starších žáků. Moc gratulujeme.

Nohejbalový turnaj

V sobotu 2. července se v Drahotěšicích konal druhý ročník turnaje v nohejbalu. Vítězným se stal tým Tomáše Pfeffera. Druhé místo obsadil pořadatel Jarda Urbánek & Pepa Kovář. Na třetí pozici se umístili Fanda Kaifer a Zdeněk Michalčík.
Srdečně gratulujeme.

Vítání léta v pevnosti Drahotěšice

Sobotní odpoledne jsme strávili na hřišti v Šíji, kde jsme pořádali tradiční vítání léta. Tématem letos byla pevnost Drahotěšice.
Děti se na začátku hry rozdělily do družtev a nejprve se vydaly získávat klíče k pokladnici. Část úkolů plnily přímo na hřišti a zbytek po lesích v okolí. Po získání 8mi klíčů se vydaly sbírat indicie k heslu do pokladnice.  K jejich získání musely děti přemoci třeba Siláka, Profesora nebo Bahňáka - obyvatele pevnosti Drahotešice. U otce Drahotěcha pak zkoušely zodpovědět jeho záludné hádanky.
Všem se podařilo pokladnici otevřít a získat tak poklad. Na závěr si děti užily i pěnu, kterou jim připravili místní hasiči. V nabídce dne bylo i přespávání na hřišti a pár odvážných vyměnilo stan za spaní pod hvězdami. Ráno už všechny čekala chutná snídaně. Moc děkujeme všem za účast a hlavně za pomoc s organizací. Obci Drahohotěšice děkujeme za přípravu prostoru a finanční podporu.